Popping, spinning, jigging i trolling w Egipcie na Morzu Czerwonym

Autor muskie

cze

25

Wyprawa 7-dniowa, w tym 6 dni/ 6 nocy pobytu i wędkowania na wodach Morza Czerwonego. Do dyspozycji mamy dwie wygodne 9-io metrowe dwusilnikowe szybkie łodzie wędkarskie z przewodnikami, podążające za łodzią-bazą, na której śpimy i spożywamy posiłki. Łodzie wyposażone są w GPS, echosondę. Łowienie własnym sprzętem głównie metodą spinningową na poppery morskie i woblery, metodą trollingową na woblery, na pilkery (vertical jigging) i nocą na filety rybne oraz pilkery fluoroscencyjne.
Program wyprawy:
Wylot z Polski bezpośrednim czarterem do Marsa Alam (ewentualnie Hurgada) i transfer do portu Hamata (około 1,5/4,5 godziny jazdy busem). Zakwaterowanie na pełnomorskiej łodzi-bazie, szykowanie sprzętu, gorąca kolacja i nocleg w kabinach. Następnego dnia rano po śniadaniu rozpoczęcie łowienia. Czekają na nas dwie 4-ososbowe dwusilnikowe łodzie motorowe z doświadczonymi miejscowymi przewodnikami. Przez 6 dni łowimy codziennie od rana do obiadu (gorący obfity obiad na łodzi-bazie) i potem od obiadu aż do zmierzchu, a dla chętnych jeszcze łowienie nocne.
Przemieszczamy się razem z łodzią-bazą w kierunku południowej granicy Egiptu, na mało eksploatowane wody z ogromną ilością wysp, podwodnych raf/górek, przy których gromadzi się wiele okazów ryb morskich. Codziennie łowimy i śpimy w innym miejscu na morzu.
Nastawiamy się na łowienie amber jack, barakudy, trewala olbrzymiego (GT), różnych gatunków tuńczyków, wahoo, makreli królewskiej, granika, karanksów niebieskopłetwych, żółtopłetwych, koryfeny, red snapera, rekina, żaglicy, strzępiela, , bonito, belony i innych drapieżników.
Istnieje możliwość nurkowania na rafach, możliwość pływania ze stadem delfinów.
Noclegi na morzu: łódź-baza jest wyposażona w dwie dwuosobowe i jedną czteroosobową kabinę. Posiada 2 łazienki ogólnodostępne, kuchnię, zadaszony taras do odpoczynku oraz obszerny pokład główny i messę do spożywania posiłków. Jest przystosowana do wędkarstwa morskiego. Pełne wyżywienie na łodzi, bardzo smaczne, obfite kilkudaniowe posiłki przygotowywane przez profesjonalnego kucharza. Możliwość konsumpcji złowionych ryb.
Metody połowu ustalamy z przewodnikiem. Łowimy także w nocy (na filety i fluoroscencyjne pilkery), wtedy uaktywnia się sporo ryb drapieżnych. Powrót do portu szóstego dnia łowienia, po lunchu pakowanie sprzętu i transfer do hotelu 4* w pobliżu portu. Kolacja i nocleg w hotelu. Następnego dnia po śniadaniu transfer na lotnisko Marsa Alam/Hurgada i wylot do Polski.
Cena uczestnictwa jest zależna od liczby osób biorących udział w wyprawie. Grupy wędkarzy mogą liczyć od 4 do 8 osób. Sezon wędkarski na Morzu Czerwonym trwa od początku października do końca czerwca.
W pakiecie wędkarskim zawarte są koszty 1 noclegu w hotelu 4* (noc przed odlotem), wszystkie transfery od momentu wylądowania w Marsa Alam aż do powrotu na lotnisko, pełne wyżywienie na łodzi-bazie podczas 6 dni łowienia, opieka profesjonalnego przewodnika, butelkowana woda pitna na statku bez ograniczeń, cena licencji na połów ryb, opłaty portowe, koszty paliwa do łodzi, podstawowe indywidualne ubezpieczenie od kosztów leczenia i NW (zapewnione w cenie biletu lotniczego).
Po uprzednim zgłoszeniu jest możliwość odpłatnego wypożyczenia specjalistycznego sprzętu do spinningowania i jigowania (dwa komplety wędek z kołowrotkami, plecionkami). Pozostały osprzęt oraz przynęty zapewniamy we własnym zakresie. Istnieje możliwość zakupu sprawdzonych przynęt (poppery, woblery trollingowe, pilkery) na miejscu u przewodnika.
Oferujemy doradztwo/pomoc w zakupie sprawdzonego sprzętu specjalistycznego.